Dla projektantów

sufity napinane

Jesteś projektantem?

Szukasz nowych rozwiązań, które uczynią Twój projekt bardziej atrakcyjnym? Potrzebujesz szczegółowych informacji technicznych? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Współpracujemy z wieloma projektantami w całej Europie. Pomagamy im tworzyć wyjątkowe wnętrza i stosować innowacyjne rozwiązania, które pozostawiają daleko w tyle tradycyjne systemy. Dla projektantów oraz architektów nasze szkolenia teoretyczne są darmowe! Jeśli nie dysponują Państwo kilkoma godzinami na szkolenie w Łodzi, możemy zorganizować krótsze, indywidualne spotkanie u Państwa na miejscu.

 

 

Napięta powłoka o niesamowitych właściwościach.

Sposobem nadania wyrazu sufitowi jest wykonanie go w formie folii PVC, która napięta jest na zamontowanych po obwodzie pomieszczenia, profilach. To tak, jakby na ścianach, dookoła pokoju, zamontować karnisze i rozciągnąć między nimi materiał. Z tą różnicą, że zamiast tkaniny jest tu, idealnie gładka i równa, powierzchnia. Sufit po zapięciu folii z połyskiem staje się powierzchnią, która znacznie wizualnie powiększa pomieszczenie. Sufit wygłusza pomieszczenie a można to jeszcze zwiększyć poprzez perforację folii.

 

 

Przewaga nad podwieszanym.

Koszt sufitu napinanego Alteza, w wersji podstawowej, nie odbiega od kosztu sufitów podwieszanych, a montuje się go nawet pięć razy szybciej. W przeciwieństwie do tradycyjnego z karton-gipsu, jego montaż nie wymaga wynoszenia mebli, ani gruntownego sprzątania. Jednak jego najważniejszą zaletą jest to, co zostaje na lata, a mianowicie atrakcyjny design oraz brak pęknięć i rys. Rozumiemy jak bardzo potrzebne są na rynku innowacyjne rozwiązania pozwalające zaprojektować niebanalne przestrzenie, szczególnie takie jak sufity. Nasze rozwiązanie pozwala dobrać produkt wyjątkowy dla nawet najbardziej wybrednych klientów.

 

Idealnie równy.

Elastyczna i wytrzymała folia, która rozpięta jest między profilami nośnymi, nie załamuje się i nie zagina. Nie ma też łączeń. Dzięki temu sufit, zawsze i w każdych warunkach, będzie idealnie równy.

 

 

Dowolne kolory i nadruki.

Możemy wybrać folię błyszczącą, matową lub satynową, która wykonana będzie w bogatej palecie kolorów a nawet faktur oraz transparentną i lustrzaną. Co ważne, nadrukować można na niej dowolną fotografię lub grafikę z Internetu. W pokoju dziecięcym lub sypialni możemy pozwolić sobie na błękitne niebo, zaś w łazience na las tropikalny.

 

 

Dowolny kształt.

Jeśli wybraliśmy sufit kartonowo-gipsowy inny niż płaski, skazani jesteśmy na skomplikowane i kosztowne konstrukcje. Natomiast ze względu na możliwość wykonania konstrukcji wielopoziomowych, z wykorzystaniem łuków, owali i innych figur geometrycznych, także 3D, stworzyć możemy dowolny kształt sufitu napinanego Alteza. Urozmaicić go można poprzez podmarszczenia, pofalowania czy zagięcia.

 

 

Oświetleniem może być sam sufit.

W suficie napinanym zainstalować możemy wszystkie typy oświetlenia, od żyrandoli, przez lampy stropowe, po specjalne szpilki “skystar”, które dadzą efekt gwieździstego nieba, o różnych kolorach. Jednak, dzięki wykorzystaniu folii transparentnej (półprzezroczystej), źródłem światła może być sam sufit, który świecić będzie całą swoją powierzchnią. Warunkiem jest umieszczenie nad nim oświetlenia LED.

 

 

Optycznie powiększa pomieszczenie.

Rozwiązanie to stosować można w niskich mieszkaniach, gdyż w odróżnieniu od sufitu podwieszanego, napinany obniża standardowo pomieszczenie jedynie o 3 centymetry (choć można mniej). W przypadku małych pomieszczeń, ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie folii z połyskiem, dzięki której uzyskamy efekt optycznego powiększenia.

 

Jeżeli chcesz wzbogacić swoją ofertę i tworzyć projekty naprawdę wyjątkowe – skontaktuj się z nami.