Aktualności

Dzieciaki Altezy na koniec roku szkolnego! Wizyta w domach dziecka & MG13

zdjecie wyroznione alteza mg13

Już dzisiaj zakończenie szkoły, oficjalnie otwieramy szalony sezon wakacji! Z tej okazji odwiedziliśmy naszych podopiecznych i sprawdziliśmy, jak minęło im 10 miesięcy pracy i nauki. #DzieciakiAltezy były grzeczne i pilne cały rok… sprawdźcie relacje poniżej.

Fundacja i Campy Marcina Gortata – koszykarski tydzień

Jak wiadomo, Alteza nieustannie wspiera aktywny rozwój młodzieży, angażując się w ich pasję, sport oraz kwestie ogólnie społeczne, dbając o środowisko i angażując się w dobroczynność. Kolejny rok z rzędu jesteśmy partnerami fundacji MG13 i organizowanych Campów 2022. Wydarzenie jest niesamowitą okazją do spełnienia marzeń maluchów, najwięcej wiary potrzebują osoby z niepełnosprawnościami. I właśnie ze szczególną delikatnością i uwagą podchodzimy do tych, którzy mogą napotkać na swojej drodze najwięcej przeszkód w osiągnięciu celu. Naszą misją jest upiększać Wasze wnętrze, również te osobiste.

Co działo się w tym roku na Campach?

Większość dzieciaków nie ma prawa pamiętać lat świetności “The Polish Hammera” w Amerykańskiej lidze, gdzie zadebiutował w 2008 roku. Na tą część przygotowany został film podsumowujący krótko karierę Marcina Gortata, by pokazać uczestnikom, jak bardzo Marcin oddaje swoje serce i całego siebie dla sportu, młodych, lokalnych spraw, a przede wszystkim podkreślić jego wielki talent i karierę. Po krótkim wstępie zarządzona została rozgrzewka, następnie… rozpoczęła się w końcu wyczekiwana część rozgrywek.

Wszyscy obecni na miejscu trenerzy przyglądali się bacznie uczestnikom, a było o co walczyć! Najlepszy spośród dzieciaków – MVP – poleci z Marcinem Gortatem na mecz NBA prosto do USA!

Podczas inauguracji mieliśmy okazję zamienić parę słów z rodzicami maluchów, jak i z samymi dziećmi biorącymi udział w wydarzeniu. Przeczytajcie ich wypowiedzi o wielkiej, koszykarskiej imprezie:

“W tym roku wpadł jego pierwszy kosz!” – Te słowa usłyszeliśmy od mamy Mikołaja, który jest wielkim fanem Marcina i koszykówki, a na dodatek ciężko trenuje 3 razy w tygodniu, aby ciągle polepszać swoją grę. Pierwszy strzał w sam kosz to nie lada osiągnięcie, które przez młodego sportowca zostanie na dłuuuugo zapamiętane!

“Jesteśmy tutaj pierwszy raz, ale bardzo nam się podoba. Córka jest przeszczęśliwa, że dostała szansę uczestniczenia w meczach z samą gwiazdą i innymi dzieciakami, które grają świetnie i zapewne wyrosną na samych profesjonalistów” – wypowiedź mamy małej Kornelii, zdolnej zawodniczki w Ksawerowskim Klubie Koszykarskim.

“Nasz syn trenuje cały tydzień z wyjątkiem weekendów, gdzie bardzo często grają mecze, bardzo się stara i wie, że tylko tak osiągnie zamierzony cel. Campy i udział w sporcie, spotkania z Marcinem uczą go przede wszystkim samodyscypliny, ale zdrowej, podejścia z chłodną głową i rozsądkiem do samorealizacji. Ważne jest, by dziecko nie zatraciło się w sporcie i rywalizacji. Marcin jest świetnym mentorem dla młodych” – podsumowali rodzice Ksawerego, również debiutanta.

Event jest niebywałym widowiskiem i przeżyciem dla dzieciaków, wiele wynoszą z tych przedsięwzięć. Sport to nie tylko fizyczność i trening, ale również głęboka i określona mentalność młodzieży. Sportowe talenty należy szlifować od samego początku, a te dzieciaki są idealnym przykładem, że każde marzenie jest do spełnienia. Jesteśmy dumni, że jako Alteza pomagamy tak wartościowej organizacji, jaką jest MG13.

Oficjalna uroczystość w szkole Gortata przy Minerskiej

W tym roku, będąc w wirze wydarzeń dla dzieci, postanowiliśmy zajrzeć do jednej z placówek Marcina, mianowicie zawodników z Minerskiej, gdzie uczęszczają dzieci, które trenują głównie piłkę nożną i kosza. Edukacja sportowa w dużej mierze odbywa się przy współpracy z sąsiedzkim ŁKS-em Łódź. O miniony rok szkolny spytaliśmy samego Dyrektora Szkoły- Pana Michała Fetera:

“Kończący się rok był dla nas powrotem do normalności. Nic nie zastąpi nauki stacjonarnej w szkole. Cieszyliśmy się z osiągnięć edukacyjnych i sportowych naszych uczniów. Kilkadziesiąt czerwonych pasków, drugie miejsce chłopców z rocznika 2012 w Ogólnopolskim Finale Turnieju Tymbark, brązowe medale Mistrzostw Polski szkół podstawowych (rocznik 2009), rywalizacja chłopców z roczników 2007 i 2005 w Centralnej Lidze Juniorów. Wicemistrzostwo Polski hokeistów, ale też mnóstwo sukcesów w sportach indywidualnych. Cieszymy się obserwując, jak uczniowie fajnie funkcjonują w szkole i na treningach, jak wspierają się na meczach. To dla nas duża duma i radość.”
Słowa Dyrektora, w których przeważa duma z osiągnięć uczniów szkoły, znaczą bardzo wiele. Alteza wspierając MG13 pomaga wszystkim szkołom Gortata i równie mocno cieszymy się z każdego sukcesu, jaki osiągają ich uczniowie. Trzymamy kciuki!

Alteza dla Domu Dziecka nr 2 w Łodzi

Jednak dzieciaki Altezy to nie tylko sportowcy. Swoimi działaniami pomagamy młodzieży z Domów Dziecka i innych charytatywnych organizacji. Niedaleko naszej głównej siedziby mieści się Dom Dziecka nr 2 przy ul. Aleksandrowskiej 137, gdzie mieliśmy swój wkład w odnowę świetlicy, przez co zapanowała tam o wiele pogodniejsza atmosfera.

Motywując podopiecznych do dalszej pracy i nauki zajrzeliśmy z wizytą, by przekazać im mały prezent, piłkę do koszykówki od samego Marcina, z jego podpisem.

Pani Monika Walczak – Śnieg, Koordynator Domu przywitała nas z entuzjazmem i podkreśliła, że:

obraz viber 2022 06 22 11 31 16 826

“Mieliśmy w tym roku cięższe dni – problemy z dachem – przez co wcześniej świetlica nie wyglądała dobrze. Sufit napinany jest dla naszego Domu Dziecka namiastką luksusu. Jeszcze żaden z naszych
podopiecznych nie zdecydował się na ukierunkowanie w stronę budowlanki, czy architektury, ale zachęcamy ich do tego. Wiemy, że mamy od Was pomocne dłonie w każdym aspekcie. Prawdziwą gwiazdą w naszych skromnych szeregach jest drobna zawodniczka, trenująca właśnie sport w Aleksandrowskiej szkole. Zapowiada się u niej wiele sukcesów. Każdy z naszych uczniów ceni też Marcina Gortata, wszyscy go tu znamy. A Wy jesteście dla nas łącznikiem właśnie z takim otwartym, prestiżowym światem, musimy dzieciom pokazywać, że istnieje inna rzeczywistość, w której powinni się znaleźć”

Na samo zwieńczenie roku szkolnego, przypominamy nasze realizacje w Domu Dziecka:

A teraz pora na… Wakacje!

Ten rok był dla nas niesamowity! Wreszcie odbywać się mogły wszelkie imprezy sportowe, a lekcje trwały w najlepsze i to twarzą w twarz!

My zaś nie odpoczywamy, starszaków – studentów i osoby uczące się kierunkowo w branży budowlanej, zapraszamy do cyklu letnich, darmowych szkoleń w Altezie. Nie zwlekajcie, na naukę w sprawie przyszłego zawodu nigdy za wcześnie!

Szczegóły szkoleń tutaj!

Sprawdź nasze kanały Social Media!