Od pewnego czasu zaczęliśmy otrzymywać od naszych Klientów pytania o moduły i taśmy LED dostępne u innych dostawców. Ku naszemu zaskoczeniu artykuły są w bardzo niskich cenach. Skąd zatem bierze się różnica pomiędzy produktami oferowanymi na rynku oświetlenia ? Na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze? Uważaj by pozorna oszczędność nie sprawiła, że w gruzach legnie renoma Twojej firmy. Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w najbliższym czasie. Tym samym zapowiadając cykl artykułów: oświetlenie ALTEZY VS. tanie PODRÓBKI. Każda kolejna część pojawi się na naszej stronie www i fb w każdą sobotę o 10.00.
Część 1 – 24V – Napięcie Profesjonalistów
Firma Alteza od początku swojej działalności stawia za priorytet dostarczanie swoim Klientom innowacyjnych produktów najwyższej jakości w przystępnych cenach. Jako lider branży sufitów napinanych dokładamy wszelkich starań, żeby nasza oferta była w stanie zapewnić naszym Klientom poczucie solidnego partnera, który na bieżąco monitoruje rynek i dostarcza im sprawdzone rozwiązania. Dlatego budując ofertę oświetlenia LED postawiliśmy na bezkompromisową jakość przy zachowaniu konkurencyjnego poziomu cen. Efektem tych działań jest dział Alteza Lighting, który na co dzień wspiera wykonawców w doborze odpowiednich komponentów do zamawianych powłok.
Przeważająca część aktualnej oferty oświetlenia firmy Alteza zasilana jest napięciem 24V. Jest to świadoma i przemyślana droga, którą obraliśmy w celu zapewnienia bezawaryjnej pracy zestawów przez długie lata. Popularne dotychczas na rynku taśmy i moduły LED zasilane napięciem 12V ze względu na dwukrotnie wyższy prąd płynący w obwodzie były podatne na wypalanie, przegrzanie i awarie. Ponadto wymagały stosowania dwukrotnie większej ilości sterowników oraz większego przekroju przewodów, będących w stanie obsłużyć duże obciążenie. W przypadku podświetlania powłok napinanych jakość zastosowanych komponentów decyduje o ryzyku potencjalnej awarii, a co za tym idzie potrzebie demontażu folii w celu usunięcia usterki.
Najważniejsze zalety oświetlenia 24V
Przy wyborze źródeł światła należy zwrócić uwagę przede wszystkim na parametry świetlne. Pierwszym z nich, najłatwiejszym do oceny jest temperatura barwowa światła – od ciepłej (2000-3000K), poprzez neutralną (4000K-5000K) do zimnej (6000K-7000K). To jednak dopiero początek niezbędnej wiedzy.
Jeśli zależy Ci na realnym komforcie codziennego użytkowania należy zwrócić uwagę na wartość CRI (Ra) źródła światła, która tak naprawdę definiuje jakość użytych do produkcji diod LED. Im tańsze i gorszej jakości, tym niższą wartość CRI i bardziej męczące światło emitują, niezależnie od temperatury barwowej.
Wystarczająca wartość CRI dla oświetlenia użytkowanego w warunkach domowych mieści się w zakresie 80-90. Wartości powyżej 90 zarezerwowane są dla produktów z serii profesjonalnej i są szczególnie wymagane w miejscach, gdzie szczególną wagę przykłada się do prawidłowego odwzorowania barw otoczenia, takich jak muzea czy galerie sztuki.
To jedynie przedsmak wiedzy, którą stoponiowo będziemy Wam prezentować.
A już za tydzień….
- Co nieco o współczynniku CRI (Ra) – czyli jak określa jakość oświetlenia LED.
- Jakie CRI wybrać do domu?
- Oświetlenia niskiej jakości a zmęczenie oczu.